Antalya Eskrimi kısıtlı imkanlar ile geçmiş yıllarda, ulusal arenada birçok önemli başarıya imza atmış, idari ve sportif başarıların yanı sıra eğitim alanında da hakem, antrenör ve sporcularının eğitim süreçlerine de olumlu katkılar sağlamıştır.

Nihat Ateşöz ve rahmetli Ertan Şimşek büyüklerimizin 70’li yılların sonunda Antalya’da başlattıkları  eskrim çalışmaları  değerli eskrimcilerin yetişmesi ile yıllar içinde gelişmiştir. Bir çok kez Eskrim Milli Takımına sporcular, antrenörler yetiştirmiş olan Antalya, Türk Eskriminde önemli bir kilometre taşıdır.

Geçmiş yıllarda Tunalı Spor, Yol Spor, Antalya Büyükşehir Belediye Spor ve Muratpaşa Belediye Spor kulüpleri bünyesinde faaliyetlerini sürdüren eskrimciler bugün “Antalya Eskrim Gençlik Spor Kulübü” ile Antalya eskrimine yeni başarılar eklemek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Antalya Eskrim Gençlik Spor Kulübü, Antalya’da eskrim sporunu geliştirmek, genç yetenekleri eskrimle tanıştırmak ve Antalyalı sporcuların ulusal ve uluslararası arenadaki başarılarını arttırmak amacıyla kurulmuştur.

Antalya Eskrim Gençlik Spor Kulübü, Antalya eskrimini geleceğe taşımak için, daha çok genç yeteneği eskrimle tanıştırmayı planlamaktadır.

 

 amac

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir