6716167_orig

Eskrim her yaştan insana hitap eden bir spordur. Kimileri performans düzeyinde kimileri ise hobi olarak eskrim yapabilirler. Ancak herkes ortak bir noktada buluşur; oynarken büyük keyif aldığımız eskrim sporu bizlere hayat boyu faydalanacağımız pek çok kazanım sunmaktadır.

Yetişkinlerden kasıt 18 yaş ve üzerindeki bireylerdir Antalya Eskrim Kulübünde yetişkinlere yönelik özel dersler düzenlemektedir. Yetişkinler bu çalışmalara katılarak başta sağlıklı yaşam için sportif aktivitede bulunabilirler. Eskrim seviyelerini ilerlettikçe eskrimin kazandırdığı konsantrasyon, koordinasyon, stratejik düşünme, mesafe ve zamanlama hissiyatı gibi konularda kendilerini geliştirebilirler. İsteyen yetişkinler yeterli eskrim birikimine eriştikten sonra lisans çıkartarak turnuvalara katılabilir ve kendilerini sınayabilirler.

Eskrim zihin ve beden sağlığı için her yaşta yapılabilecek ideal bir spor olma özelliğindedir. Bu gün artık dünyanın her yerinde 40 – 50 yaş arası, 50 – 60 yaş arası, 60 – 70 yaş arası ve 70 yaş üzeri Veteran müsabakaları düzenlenmektedir.

Eskrim aşırı kilolardan kurtulmak ve fit bir vücut yapısına sahip olmak için de ideal bir spordur. Günümüz yaşamında stres, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol gibi birçok hastalığın tetikleyicisi faktörlerden korunmak sağlıklı yaşamın ön şartı gibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir